מדוע לפעמים הורים מאוכזבים מילדיהם בטעות

מדוע לפעמים הורים מאוכזבים מילדיהם בטעות?. ובתמונה גליון במוקד בנושא חינוך
תאריך: 22/02/2021

מדוע לפעמים הורים מאוכזבים מילדיהם בטעות?

הגיליון השישי של מגזין 'במוקד' מבית מוקד חינוך ב"ב מופץ בימים אלו בתיבות הדואר בעיר ומספק מגוון מאמרים, שיחות וטורים של גדולי הרבנים והמומחים בעולם התורה והחינוך בעיר. סקירה

ההכנות לקראת חג הפורים בעיצומן ובימים אלו מציין 'מוקד חינוך בני ברק' חצי שנה לקיומו ואף מרחיב את פעילותו ומשיק מוקד ייחודי להורי נערות.

הגיליון השישי של הירחון להורים מחנכים מבית מוקד חינוך בני ברק, 'במוקד', המופץ בימים אלו בתיבות הדואר ברחבי העיר, מכיל מאמרים, שיחות וטורים ייחודיים עם דמויות מרתקות בעולם התורה והחינוך בעיר, כמו גם מאמר חריף (תרתי משמע) של ד"ר הרב מנחם ברייר ממעיני הישועה על הסכנה העצומה בשתיית אלכוהול בפורים לילדים ולנוער.

בגיליון זה תמצאו גם רב-שיח עם נשות חינוך ומקצוע העומדות מאחורי השלוחה החדשה של 'מוקד חינוך בני ברק' שנועדה לענות על דרישה שעלתה מהשטח, להעמיד מענה מקצועי להכוונת הורי נערות למענים המתאימים העומדים לרשותם בכל בעיה חינוכית אפשרית.

בראש הגיליון פנינים, רעיונות מחזקים ושו"ת בענייני חינוך מפי מרנן ורבנן גדולי ישראל זצוק"ל רבן של ישראל, הרב מבריסק רבנו הגרי"ז סולובייצ'יק זללה"ה, רשכבה"ג מרן ראש הישיבה רבנו הגדול רבי אהרן יהודה ליב שטינמן זללה"ה, מרן רבי בן ציון אבא שאול זללה"ה ומרן רבי משולם דוד הלוי סולובייצ'יק שנסתלק זה עתה לעולמו למגינת לב כלל ישראל. בדבריהם מועברת מסורת החינוך הטהור בדברי הדרכה והכוונה להורים ולמחנכים.

במרכז הגיליון טורים מרתקים של פאנל אנשי חינוך מהשורה הראשונה העומדים בחזית העשייה הציבורית בתחום החינוך ומפנים זרקור לנושאים כחשובים כמו: הסיבה לכך שלעתים הורים מאוכזבים מילדיהם, הרה"ג רבי משה בלוי שליט"א, טוען במאמרו המנומק שהסיבה נמצאת במקום פשוט ומפתיע, אבל לא היכן שחיפשנו.

הסיבה לכך שתקנונים למיניהם לא מחליפים את 'נשמת החינוך' ומה היא בכלל 'נשמת החינוך'? הרה"ג רבי משה בויאר שליט"א סוקר את מה שאנחנו יכולים להרוויח בהעמקה של החינוך, הן כמחנכים והן כהורים.

תופעת ה'מתחפשים', אנשים בכל הגילאים שחיים לאורך שנים חיים שאינם שלהם, הרה"ג רבי פנחס ברייער שליט"א, נותן בהם סימנים ומציע כיצד לצאת מזה. והרה"ג רבי ישראל מנשה שליט"א מגלה להורים שעושים את זה כמו שצריך, שהעתיד הוורוד של ילדיהם כבר כאן, גם אם לא תמיד הם רואים את זה מיד.

בסוף הגיליון, הסופר המחונן מוישה גוטמן משרטט בידי אמן סיפור מדהים שאירע במהלך הפעילות של 'מוקד חינוך - בני ברק'. הסיפור, שיכול לקרות בבתים הכי טובים, ושסיומו יכול היה להיות אחר וכואב, סוחף את הקורא אל הסוף הטוב ומלמד דבר ושניים על אורך רוח ואהבת הורים.

בברכה,

דוברות עיריית בני ברק