נעים לעתיד - בני ברק בתנועה

נעים לעתיד - בני ברק בתנועה
תאריך: 29/10/2020

לקראת תחילת הרפורמה ביום רביעי הקרוב:

ראש עיריית בני ברק, הרב אברהם רובינשטיין: "הסבל בתחבורה ציבורית אינו מחויב המציאות"

לראשונה מאז נוסדה העיר בני ברק - יוצאת לדרך תוכנית אב לתחבורה עליה עמלו טובי המומחים ואנשי המקצוע, במטרה להפחית עומסי תנועה ולשדרג את חווית התחבורה הציבורית בעיר

מהפכת התחבורה בעיר בני ברק יוצאת לדרך: עיריית בני ברק ומשרד התחבורה משיקים בימים אלו רפורמה מהפכנית בתחום התחבורה בבני ברק, במטרה להפחית עומסי תנועה ולשדרג את מערך התחבורה הציבורית בעיר. במסגרת המהפכה התחבורתית שיזם ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, תבוצע רפורמה מקיפה הן במערך התחבורה הציבורית העירונית והן במערך התחבורה הציבורית הבינעירונית שתוכנן מחדש בצורה שתשרת טוב יותר את תושבי העיר ואת הבאים בשעריה.

לראשונה זה שנים צפויים כבישי בני ברק להפוך ידידותיים לנוסעים. במסגרת המהלך מבוצעים שינויים רבים ומרחיקי לכת, והוא מלווה בקמפיין הסברה מקיף שכדאי לעקוב אחריו כדי להשתמש בשינויים בצורה המיטבית.

במסגרת המהלך אותו הוביל לבקשת ראש העיר מנכ"ל העירייה הרב שמואל ליטוב יחולו שינויים ברבים מקווי התחבורה הציבורית. במסגרת השיפור העירוני מעגל התחבורה החדש מכיל בתוכו את כלל שכונות העיר ובתוכן גם פרדס כץ וקריית הרצוג שעד עתה היו נספחות למעגל התחבורה ולא חלק אינטגרלי ממנו. תכנון הקווים החדש מצמצם את המרחק המרבי שעשוי להידרש מהתושב ללכת רגלית. שיפור חשוב ומהותי כשמביאים בחשבון התניידות של משפחה ברוכת ילדים קטנים או התניידות של מבוגרים.

מדובר בתכנון חדשני מאוד, שהצריך פתרונות יצירתיים מערכתיים ופרטניים. מאות בעיות שעלו בפאנלים שארגנה העירייה עם תושבים כדי לקבל משוב שיציף את הבעיות האמיתיות בשטח, נפתרו במסגרת התכנון המחודש, שיוצא כאמור בימים הקרובים לדרך.

במקביל לשינויים בתחבורה הפנים עירונית, יתבצע מהלך רחב היקף של שינוי בתחבורה הבינעירונית מן העיר ואליה, שגם לו ישנה השלכה מרחיקת לכת על מצב הכבישים בעיר ועל נוחויותם וזמנם של משתמשי התחבורה הציבורית.

כ-200 תחנות אוטובוס בבני ברק יוחלפו בקרוב לסככות חדשניות מעוצבות ונוחות, הן מבחינת הריהוט העירוני בהן והן מבחינת מיקומן המדויק ביחס למדרכה ולכביש, לתועלת הולכי הרגל ומשתמשי התחבורה הציבורית. במקומות רבים בוצעו ומבוצעים שינויים בכביש ובמקומות העמידה של האוטובוסים בתחנות כדי לאפשר תנועה חלקה ככל הניתן והגעה מהירה בהרבה של הנוסע מנקודה לנקודה.

גם מערכת הרמזורים העירונית עוברת שדרוג משמעותי, ובמסגרת המהלך מתחיל שיתוף פעולה אסטרטגי עם חדר הבקרה של עיריית תל אביב למתן מענה בזמן אמת לעומסי תנועה.

ראש עיריית בני ברק, הרב אברהם רובינשטיין: "הקמנו צוות תכנית אב לתחבורה, בהובלתו של מנכ"ל העירייה הרב שמואל ליטוב, שלמד לעומק את הצרכים, וכעת בתום תכנון מדוקדק אנחנו גאים לשים את תושבי בני ברק על המפה, להקל מעל סבלם, לתקן עוולות של שנים ולמחוק פקקים מיותרים. אנחנו עומדים לעשות סוף לסיוט הזה. ההקלה הגדולה שתבוא כאן תהיה עצומה. זו בשורה היסטורית לעיר בני ברק. ברצוני להודות למשרד התחבורה, לשרה מירי רגב ולסגה"ש הרב אורי מקלב שיחד עם צוות המשרד בהובלת הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לא חסכו במאמץ על מנת לקדם מענה מיטבי לתושבי העיר".

לשירותכם מצורף קובץ פירוט שינויי התחבורה בעיר החל מיום רביעי הבא

ניתן גם להתעדכן דרך אתר משרד התחבורה , למעבר לחצו כאן