כמיטב המסורת גם השנה הפתיעה אגף התרבות את רבבות תושבי בני ברק בימי חג הסוכות

כמיטב המסורת גם השנה הפתיעה אגף התרבות את רבבות תושבי בני ברק בימי חג הסוכות
תאריך: 16/10/2020

למרות המגבלות בני ברק ברוממות חג: לא וויתרו באגף התרבות בראשותו של הרב יעקב רוזן על פעילות מהנה למען תושבי העיר, ובני ברק זכתה לשמחת חג מהודרת ומרוממת בהתאם להנחיית ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין לאגף התרבות לייצר פעילות לתושבי העיר תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות. ואכן, התוצאה הצליחה מעבר למשוער בכל היבט.

כמידי שנה בשנה אגף התרבות יצא בפעילות מיוחדת למען תושבי העיר בחג הסוכות, השנה, לאור המצב לא היה ניתן לקיים את הפעילות, אך באגף התרבות שקדו במחשבה להסב את הפעילות לפעילות ניידת שתביא את השמחה עד הבית!

שרשרת 'משאיות שמחת בית השואבה' הוקמה ביד אמן ובאופן מרשים, דגש מיוחד הושם על עיצוב המשאיות כשהשמחה כולה פורצת מתוך סוכות ייחודיות ומרהיבות שהותקנו על גבי המשאיות.  משך ימי חול המועד סובבו המשאיות בכל רחבי העיר כשעשרות גדולי הזמר וטובי המנגנים ניצבים בפעולה לשמח את התושבים.

באופן מיוחד דאגו לתוספת של 'משאית שמחת בית השואבה' קומפקטית וצרת מימדים שתוכל להיכנס גם לרחובות צרים יותר, ע"מ שכל התושבים יוכלו ליהנות ולשמוח כראוי בחול המועד באופן מיטבי. הזמרים שניצבו על גבי המשאיות שוררו ממיטב ניגוני החג ושמחו את תושבי העיר- השוהים בבתיהם בעקבות הוראות הבטיחות.

התרגשות מיוחדת הייתה כאשר באופן מיוחד שימחו המשאיות את התושבים המבודדים  שיכלו להשתתף בפעילות מבעד לחלון ולהרגיש גם את שמחת החג. משך ימי חול המועד קבלה העיר פנים של 'שמחת בית שואבה' גדולה ומלכדת, בפעילות ללא הפסקה. הזמרים שתפו במחזות מרגשים של תושבים מבוגרים שהשתתפו בהתרגשות אדירה מבעד לחלון ביתם.

תושבי העיר הודו נרגשות לראש העיר הרב אברהם רובינשטיין ולרב יעקב רוזן מנהל אגף התרבות שניצח על היוזמה, הרב יעקב זכריהו חבר הנהלת העיר ומחזיק תיק התרבות וצוות האגף, על הפעילות שנסכה בעיר ביתר שאת תחושת 'ושמחת בחגך". עוד הוסיפו כי המיזם המבורך תרם לאווירה חגיגית בעיר שהייתה מסוגרת בעקבות הסגר ובשנים רגילות ניכרת היטב אווירת החג ברחובות ע"י מאות חגיגות שמחות בית השואבה, 'משאיות שמחת בית השואבה הצליחו להפיג את התחושה הפחות נעימה בלבבות, ולהעביר את שמחת החג בכל מצב בעירנו- בני ברק' סיכמו נרגשות. 

 

בברכה,

דוברות עיריית בני ברק