מעמד חנוכת מקווה -קרית הרצוג

מעמד חנוכת מקווה -קרית הרצוג
תאריך: 01/10/2020

במעמד רבני העיר ושכונת קרית הרצוג:

עיריית בני ברק חנכה את מקווה הטהרה הגדול והמפואר בעיר

 במעמד נרגש שהתקיים בערב ראש השנה במרכז שכונת קריית הרצוג בצפון העיר, נחנך מקווה הטהרה העירוני השכונתי, ששופץ וחודש מהמסד ועד הטפחות בהשקעת ענק, לטובת אלפי תושבי השכונה.

כבר מתחילת כניסתו לתפקיד, שם לו ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין למטרה עליונה לפתח ולהצעיד קדימה את שכונות צפון העיר, ובמרכזם את שכונת "קריית הרצוג", שבה מתגוררים כיום אלפי משפחות בני תורה מכלל החוגים. כחלק מתנופת פיתוח נרחבת זו, הוביל ראש העיר פרויקט מורחב של שיפוץ והרחבת המקווה המרכזי של השכונה.

בהשקעה אדירה של מיליוני שקלים נבנה וחודש קומפלקס ענק ורחב ידיים, שישרת את אלפי תושבי השכונה ברחבות מלאה. המקווה החדש הינו הגדול והמפואר ביותר מבין כלל המקוואות בעיר, ונבנה עם חשיבה מדוקדקת, עם דקדוק כל פרטי ההלכה המחמירים ביותר, כשהוא מכיל עשרות תאי הלבשה ומרחץ חדישים, מערכת אוורור ומיזוג אוויר מתקדמת ומערכות חימום חכמות וחימום רצפתי לאיזון קבוע ומדויק של האקלים במקום, לצד אבזור טכנולוגי חדיש, לנוחותם ורווחתם המרבית של תושבי השכונה.

במעמד חנוכת המקווה המפואר שהתקיים בערב ראש השנה, השתתפו רבני העיר הגרש"צ רוזנבלט שליט"א והגרחי"א לנדא שליט"א, רבה של קרית הרצוג הגרי"א שוורץ שליט"א, ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, וסגני ראה"ע הרב חנוך זייברט, הרב אליהו דדון, הרב מנחם שפירא, וחברי מועצת העיר הרב שמואל יהודה גוטסמן ראש מחלקת מקוואות והרב אליהו גרינבאום נציג השכונה.

במהלך המעמד שיבחו רבני העיר והשכונה את ראש העיר הרב רובינשטיין על פעלו הרב למעד חיזוק הדת בעיר, ולמענם של קהילות הקודש, ובפרט על דאגתו הרבה לפיתוח הקהילות ושכונות צפון העיר למענם של אלפי משפחות צעירות שמגיעות כל העת להתגורר בהן.

ראש העיר הרב רובינשטיין הודה למ"מ הרב זייברט שהחל בתקופתו את תנופת פיתוח המקוואות בעיר, לצוות לשכתו הרל"ש הרב גדליה סילמן ומנהל היחידה לפניות הציבור בלשכה הרב בן ציון וינטרוב תושב השכונה, שסייעו רבות להצלחת הפרוייקט, ולרב מנדי סגל מנהל המחלקה על מאמציו המרובים להשלמת הפרוייקט. הוא הוסיף בדבריו כי הוא גאה להיות זה שבסיעתא דשמיא שותף לפיתוח והשגשוג של שכונת "קרית הרצוג" שהשלימה מהפיכה של ממש בשנים האחרונות, עם ריבוי מבורך של קהילות רבות לציבור בני התורה על כל גווניו בשכונה.

תושבי השכונה ציינו בהתרגשות כי לראשונה הם חשים כי שכונתם הפכה להיות בראש סדר היום עירוני ובמרכז פעילות ראש העיר וצוות לשכתו, שעושה כה רבות למען השכונה בכל התחומים, פיתוח הגינות והפארקים, מהפכה של נקיון, סיוע לקהילות הרבות שנפתחו בשכונה וכעת חנוכת מקווה טהרה מפואר במרכז השכונה.