פילוט מיוחד של העירייה -סיוע לילדי חינוך מיוחד בתקופת הקורונה

פילוט מיוחד של העירייה -סיוע לילדי חינוך מיוחד בתקופת הקורונה
תאריך: 16/03/2020

בשורה אדירה להורים

פיילוט ייחודי של עיריית בני ברק: מערך תמיכה וסיוע לילדי החינוך המיוחד לאור השבתת מוסדות החינוך

 

תקופת ההתמודדות עם סכנת מחלת הקורונה גרמה להשבתה כוללת של מערך החינוך הרשמי, ובכלל זה מערך החינוך המיוחד. האתגרים החינוכיים העומדים בפני ההורים הינם משמעותיים בכל גיל, אולם במיוחד הדבר משפיע על התמודדותם של הורי תלמידי החינוך המיוחד, כאשר היציאה מהמסגרת לכל אורך שעות היום מערימה קשיים תפקודיים ואחרים על הילדים, ומערימה קושי משמעותי על ההורים ובני המשפחה העומדים חסרי אונים ונעדרי כל הערכות מוקדמת, מול מצב לאומי שהתרגש אליהם בפתע פתאום.

בישיבה מיוחדת שקיים ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין עם הנהלת אגף החינוך הוחלט על השקת פיילוט ייחודי שיחל לפעול החל מהיום, יום שלישי, לפיו סייעות הגנים, סייעות צמודות ורפואיות, יסייעו לילדי החינוך המיוחד המוגדרים כליקוי תפקודי גבוה, כאשר החונכות והסייעות יוציאו את הילדים מהבית לזמן קצוב של סיור ואוורור, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות, דבר שיסייע רבות לשמירת הקשר בין הילדים לחונכות הסיוע, יגביר את תחושת השלווה של הילדים למרות המצב ויעניק להורים שעות של מנוחה ופנאי.

בישיבה שהתקיימה אמש השתתפו גם מנכ"ל העירייה הרב שמואל ליטוב, הרב יצחק פריימן יועץ רה"ע וראש מחלקת קהילות וצעירים, מנהל אגף החינוך הרב יהונתן ספרא, הרב יהודה לוי, משנה למנהל אגף החינוך, הרב שמעון קשש סגן מנהל אגף החינוך, גב' בלה רובין מנהל מחלקת חינוך מיוחד, הרב יוסף סטל מנהל מחלקת גני ילדים, גב' תמר זוסמן מנהלת מחלקת שילוב, גב' עטרה ברוורמן, אחראית מעורבות חברתית, כאשר במהלך הדיון הוצגו צרכי החינוך המיוחד כאשר ראש העיר מכריע על היציאה לפיילוט הייחודי שיחל כאמור היום עם קבוצת המסייעות הראשונה, בתקווה להשלים את קבוצת ילדי החינוך המיוחד בעלי ליקוי תפקודי גבוה, עד לסוף השבוע הנוכחי.

באגף החינוך ציינו את ייחודיות המהלך בהיותו פורץ דרך ומחולל שינוי בכל ההתייחסות לילדי החינוך המיוחד בשעת חירום, טיוב מענים ושמירה על רצף תפקודי, דבר חיוני ומשמעותי בכל היבט. במהלך הדיון אמר ראש העיר הרב רובינשטיין כי "המיזם הנוכחי הינו שליחות קודש לילדים ולהורים גם יחד, כאשר נבחן את המיזם באופן עקבי במטרה להתאימו מקצועית וטכנית לאתגרי התקופה הנוכחית, מה שיגרום לגיבוש מודל חיוני זה לשעת חירום בבני ברק וממנה לרשויות רבות". 

כאמור, הפיילוט הראשוני ייצא לדרכו היום כאשר לראשונה יזכו ילדי החינוך המיוחד לחשיבה עירונית פרטנית ולמענה ייחודי בתקופת משבר. 

 

בכבוד רב,

דוברות עיריית בני-ברק