ביקור שר התחבורה בעיר בני ברק

ביקור שר התחבורה בעיר בני ברק
תאריך: 12/01/2020


רובינשטיין וסמוטריץ' חשפו: כך נלחם בפקקי התנועה בבני ברק.

בביקור שקיים הבוקר שר התחבורה חה"כ בצלאל סמוטריץ' כאורחו של ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, נחשפה תכנית משולבת לעיריית בני ברק, משרד התחבורה וגורמים נוספים לפתרון מצוקת התחבורה בבני ברק.

בפתח הסיור אותו כיבד בנוכחותו חה"כ משה גפני אמר ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין כי מיד עם בחירתו לראשות העיר הנחה את גורמי המקצוע בעירייה לתת עדיפות ראשונה במעלה לסוגיית התחבורה ועל כן הוקם צוות מיוחד בראשות מנכ"ל העירייה לטיפול באתגר.

לאחר מכן הזמין מנכ"ל העירייה שמואל ליטוב את שר התחבורה ובכירי המשרד לסיור וירטואלי בו יחוו את המצוקות הקיימות בעיר וילמדו את המענים המוצעים כפי שגובשו על ידי היחידה לתכנון אסטרטגי ומחלקת התחבורה שבאגף תשתיות.

עיקרי התוכנית כוללים מתן מענה לעומסים באמצעות וויסות עומסי תנועה במסלולי קווים חופפים, שיפור מערך הקווים על פי מסקנות שנבנו בשיתוף ציבור הנוסעים בבני ברק, הגברת אמון הנוסעים באמצעות רישות כלל התחנות בעיר בשילוט זמן אמת דיגיטלי, הגברת הפיקוח מצד המשרד על שירות לקוי של חברות התחבורה, סלילת והתאמת כבישים חדשים בתוכנית 'מהיר לעיר' והקמת מסופי תחבורה ציבורית בעיר.

בנושא המסופים העלה מ"מ ראש העיר הרב חנוך זייברט את בקשת העירייה לסיוע משרד התחבורה במו"מ המתנהל מול רמ"י להוצאה לפועל של מסוף גהה.

בסיום הצגת התוכנית הודה שר התחבורה לעיריית בני ברק על שיתוף הפעולה הפורה ועל מחויבות ראש העיר לפתרון אתגרי התחבורה. בנוסף, התחייבו השר וצוות המשרד כי הם נכונים לסייע בשלל האתגרים שהוצגו ולהמשיך את שיתוף הפעולה עם הרשות. במסגרת כך ניתן לציין שלוש נקודות מרכזיות שיתקדמו לביצוע מיידי בחודשים הקרובים:

שיפור מערך הקווים העירוני הכולל תוספת והרחבת מסלולים בהתאם להמלצות שגובשו לאחר שיתוף ציבור ושיקולים מקצועיים נוספים.

‏פיילוט בו יפוצלו מסלולי הקווים הבינעירוניים לנתיבי יציאה שונים במטרה להקל על העומס התחבורתי, לקצר את זמני הנסיעה ולהרחיב את פריסת השירות.

תכנון יציאה וכניסה לביה"ח מעייני הישועה ישירות לכביש 4.

בסיום הישיבה הודה חה"כ גפני לשר וצוות המשרד וציין כי ישנה חשיבות גדולה לצאת לדרך באופן מיידי וללא עיכובים היות ולא ניתן לדעת מה תהיה עמדת שר התחבורה החדש לאחר שהממשלה החדשה ימונה סמוטריץ' לשר הביטחון. בתגובה מיהר השר להבהיר כי אין לו שאיפה כזו...

בהמשך דבריו ציין חה"כ גפני את יעילותו של השר וצוות המשרד בהתמודדות מהירה עם אתגרי התחבורה להביע ביטחון כי סיור זה יוביל להמשך שיתוף הפעולה הפורה לתועלת כלל התושבים.

בסיור השתתפו לצד הצוות הבכיר במשרד התחבורה הנהלות נתיבי איילון ונתיבי ישראל.

לאחר מכן יצא השר לביקור בבית מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א שם התברך על ידי הרב.ביקור שר התחבורה בעיר בני ברק 3.jpg