מועצת עיריית בני ברק הוקירה את זכרו של מרן הגר"נ קרליץ זצ"ל

מועצת עיריית בני ברק הוקירה את זכרו של מרן הגר"נ קרליץ זצ"ל
תאריך: 07/11/2019


ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין: "מרן הגר"נ היה ממתווי דרכה הרוחנית של העיר, והוביל את הקו בשלל נושאים חשובים לשמירת צביונה הייחודי של העיר"

עם כלות ימי השבעה על הסתלקותו של פוסק הדור; בישיבת מועצת עיריית בני ברק שהתקיימה בימים האחרונים בראשות ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, ובהשתתפות מ"מ רה"ע הרב חנוך זייברט, סגני ראש העיר וחברי המועצה מכלל הסיעות, העלה הרב רובינשטיין את זכרם של מרן פוה"ד הגאון הגדול רבי ניסים קרליץ זצ"ל, והגאון הגדול רבי שלמה זלמן אולמן זצ"ל, דיין ביה"ד של הגר"ש וואזנר ומגדולי תלמידי החכמים בעיר, שנסתלקו לעולם שכולו טוב בשבועות האחרונים.

בפתח דבריו אמר ראש העיר כי "מרן הגר"נ קרליץ שעלה בסערה השמימה במוצאי שמחת תורה, היה ממתוי דרכה הרוחנית של העיר משך עשרות שנים, והוביל את הקו בשלל נושאים חשובים שמאפיינים כיום את העיר ללא עוררין ושומרים על צביונה, כמו למשל סגירת החנויות ברחבי העיר בשעה 23:00, שהגר"נ זצ"ל עמד על כך בכל תוקף, וכן בניית בנייני מגורים עד 6.5 קומות ולא יותר, וכך בעוד הרבה עניינים בהם עמד כחומה בצורה למען קדושת עיר התורה ואופייה הייחודי". הספיד ראש העיר הרב רןבינשטיין והוסיף

"בנוסף על ענייני שמירת צביונה של העיר, רבי ניסים היה גדול בתורה ויראה, פוסק לאלפים ורבבות, ענק שבענקים. מבית הדין שבעירנו הוא הקרין הלכה ופסיקה לכל העולם, כיום רוב בתי ההוראה שברחבי הארץ, וגם חלק גדול ברחבי העולם, הם מתלמידיו ותלמידי תלמידיו. העמיד דורות של פוסקים ודיינים, תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

הרב רובינשטיין הוסיף כי "לצערנו העיר בני ברק איבדה בימים אלה עוד פוסק גדול, הגאון הרב שלמה זלמן אולמן, שהיה פוסק גדול בבית דינו של הרב וואזנר זצ"ל, כולו היה תורה, פוסק הלכה ענק, איש שהאיר פנים לכל אחד. בתפקידי הציבוריים היתה לי זכות מיוחדת להיות לא מעט בקרבתם של שני גדולי עולם אלה, מבחינתי זו אבידה אישית של ממש, אך בעיקר אבידה ציבורית לעיר ולכלל ישראל". סיים ראש העיר את ההספד המיוחד לזכרם בישיבת מועצת העירייה.